Vokální komorní sbor Canticum Novum

Novinky

03.04.2014 22:16

Hudební doprovod mše svaté

V neděli 6. dubna 2014, tj. o páté neděli postní, bude sbor Canticum Novum doprovovázet mši svatou v Kostele s v Mikuláše v Ludgeřovicích

Mše začímá v osm hodin ráno, celebrovat bude p. Mgr. Václav Koloničný. 

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO. OMLOUVÁME SE.

16.12.2013 21:51

Adventní koncert 2013

Dne 15. 12. 2013, tj. o třetí neděli adventní, sbor Canticum Novum doprovázel zpěvem mši svatou v Kostele sv. Antonína z Padovy v Ostravě-Kunčičkách. 
V odpoledních hodinách se potom uskutečnil adventní koncert v Kostele Nanebevzetí­ Panny Marie v Těškovicích. V rámci koncertu zazněly skladby mistrů renesanční polyfonie Orlanda di Lasso a Giovanni Pierluigi da Palestriny, dále dvě díla ruského romantického skladatele Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova, připomněli jsme si také autory liturgické hudby druhé poloviny dvacátého století Mons. Josefa Olejníka a Petra Ebena a na závěr zazněly dvě méně známé skladby současného italského skladatele Francesca Iannitti Piromallo. 

Srdečně děkujeme za milé pozvání a vřelé přijetí.

                        

31.05.2013 23:00

Noc kostelů 2013

Pěvecké uskupení CANTICUM NOVUM se letos, stejně jako v minulých letech, zúčastnilo Noci kostelů. V rámci této akce se dne 24.5.2013 v podání našeho malého sboru uskutečnila tři vystoupení, nejprve v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Šilheřovicích, poté v Kostele Sv. Jana Křtitele v Hlučíně a na závěr 
v Kostele sv Mikuláše v Ludgeřovicích. Jako zajímavost uveďme, že v rámci programu zazněla premiéra skladby O vos omnes italského soudobého autora Fabia Fresi.
Děkujeme organizátorům i  návštěvníkům za vlídné přijetí a pokud budeme opět pozváni, těšíme se na příští ročník.

© 2012 David Kurdziel, CANTICUM NOVUM. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode