Vokální komorní sbor Canticum Novum

 
INFORMACE O SBORU

Vokální komorní sbor CANTICUM NOVUM vznikl v roce 1993 v Ostravě-Petřkovicích. Ve své interpretaci se zaměřuje především na gregoriánský chorál, renesanční polyfonii a soudobou duchovní hudbu. Svým zpěvem často doprovází bohoslužby, vernisáže výtvarného umění, vystupuje koncertně a věnuje se také přípravě komponovaných pořadů zpěvu a mluveného slova.

Sbor absolvoval koncertní turné v Rakousku, Německu a Slovensku, účastnil se festivalů chrámové hudby v Šumperku, Odrách, přehlídek chrámových sborů Hlučínska, doprovázel slavnostní bohoslužby např. na sv. Hostýně, sv. Kopečku u Olomouce, v Praze v Chrámu sv. Víta nebo v ostravské Katedrále Božského Spasitele. Nejčastěji doprovází bohoslužby v Kostele sv. Mikuláše v Ludgeřovicích, v Kostele sv. Václava v Moravské Ostravě, Kostele sv. Jana Křtitele v Hlučíně a v Kostele sv. Antonína paduánského v Ostravě–Kunčičkách.

Sbor zkouší zpravidla jednou týdně, v současné době má devět členů. Stále je amatérským uskupením, nikdo z členů se hudbě nevěnuje profesionálně a každý má své občanské povolání. Uměleckou vedoucí a zároveň i aktivně vystupující členkou sboru je Eva Pražáková.

SOUČASNÍ ČLENOVÉ SBORU CANTICUM NOVUM

Gabriela Solařová - soprán
Eva Pražáková - mezzossoprán
Marie Szymiková – alt, mezzosoprán
Marta Porubová - alt
Karel Slanina – tenor
David Kurdziel - tenor
Břetislav Myslivec – tenor, bas
Petr Szymik, bas
Pavel Reiský, bas
 

 

© 2012 David Kurdziel, CANTICUM NOVUM. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode