Vokální komorní sbor Canticum Novum

Novinky

21.09.2011 12:00

Benefiční koncert Charity Ostrava

Dne 20. září 2011 se v kostele Sv. Václava v Moravské Ostravě uskutečnil benefiční koncert Cha rity Ostrava. Vystoupil zde sólista Janáčkovy filharmonie Jiří Hanousek (violoncello), klezmerová skupina Simcha a Canticum Novum.

V rámci svého programu přednes sbor Canticum Novum pozdně renesanční mši Missa Brevis italského skladatele Andrea Gabrieli a dále několik písní z tzv. Amsterodamského kancionálu českého skladatele Petra Ebena. Na závěr zazněl chorál Svatý Václave v úpravě Otto Alberta Tichého. Koncert bylo možné sledovat v přímém přenosu v televizi Noe. Pro případné zájemce, kteří koncert nestihli, připravuje televize Noe reprízy.

Celkový výtěžek z prodaných vstupenek je 8350 Kč a dalších 14 526 Kč se vybralo prostřenictvím DMS. Peníze putují na konto povolené veřejné sbírkyna financování rekonstrukce Charitního domu sv. Františka – azylového domu a noclehárny a rekonstrukce Charitního domu sv. Benedikta Labre - nízkoprahového denního centra. Pomoci lidem bez přístřeší a vychutnat si zajímavý hudební mix přišlo okolo 150 návštěvníků a čestných hostů.

Děkujeme za podporu.

18.07.2011 15:18

NOC KOSTELŮ 2011

Dne 27. května 2011 se naše malé pěvecké seskupení jako každoročně aktivně zúčastnilo Noci kostelů. Do sekce Nahrávky a videoukázky přikládáme dvě krátká videa. Prvním je fragment z vystoupení
z Hlučína, z Kostela Sv. Jana Křtitele, zpěv De Noche Iremos (Taizé).
V té době jsme za sebou již měli krátké vystoupení u Sv. Antonína
v Ostravě-Kunčičkách, po kterém následoval rychlý a dobrodružný přejezd do Hlučína. Z Hlučína jsme se později přesunuli ještě do farnosti Ostrava-Přívoz, do Kostela Neposkvrněného početí Panny Marie, odkud pochází druhý záznam - Agnus Dei od Andrea Gabrielli (Missa Brevis).

Doufejme, že jsme chrámové poutníky alespoň trochu potěšili.
Tak alespoň ty dvě slíbené malé ochutnávky...

Přejeme příjemné prožití prázdninových měsíců a těšíme se
na shledanou na některém z plánovaných podzimních koncertů!

Canticum Novum

29.11.2010 11:00

Malé ohlédnutí

Třetí neděli adventní, která v roce 2010 připadla na 12. prosince, jsme oslavili vokálním doprovodem mše svaté v barokním Kostele sv. Ignáce
z Loyoly
na kopci Borová v Malenovicích, pod Lysou horou.

V úterý 7. prosince 2010 se uskutečnil koncert sboru CANTICUM NOVUM v Domě knihy LIBREX na Smetanově náměstí v Ostravě.

Na 1. neděli adventní 28. 11. 2010 sbor doprovodil mši svatou v Kostele sv. Antonína z Padovy v Ostravě-Kunčičkách.

 

© 2012 David Kurdziel, CANTICUM NOVUM. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode