Vokální komorní sbor Canticum Novum

 

Vítejte na webu www.canticumnovum.cz

Nacházíte se na stránkách smíšeného komorního sboru
CANTICUM NOVUM z Ostravy-Petřkovic.

Novinky

29.11.2016 12:00

Vzpomínka na letní cestování za zpěvem a přáteli

Rádi vzpomínáme na letošní červencové pozvání od Jana a Jany Vycudilíků do městečka Beuren v Bádensku-Württembersku. Na jejich živé a milé děti, každé tak jiné a jedinečné, na jejich otevřenost a nekonečnou laskavost, ale taky na společné zážitky. Zážitky z řady sborových vystoupení, například z baculatě barokní katedrály minor v Birnau, ke které patří muškátový výhled na Bodamské jezero a alpské vrcholky, či z liturgického zpěvu v kostele v Reichenau, který jsme prožívali s pocitem takřka absolutní kontinuity padesáti generací zpěváků před námi. Vzpomínky na sklenku vynikajícího burgundského u prosluněného markrabě bádenského, s vinicemi po i proti svahu, na překvapení v podobě starobylého relikviáře svatého Marka ukrytého pod klenbou jak z lodního kýlu, na překvapivě tajemnou směsici architektonických stylů v kostele v Salemu, jehož vstupní kovovou mříž otevírá hudební klíč, na šupinokřídlý a květinový ráj na ostrově v Mainau, na fotbálek s vůní grilovaného masa v Beuren, na deštěm zalitou Kostnici s döner kebabem, ale třeba taky na kopec se zeleným letištním kobercem a svatým jménem, na neuvěřitelně čisté vody Überlingersee a Bodensee...
Díky, Jano a Honzo. Velké a vřelé díky.

24.07.2016 13:34

Fotogalerie

Do fotogalerie přibyly snímky z dvou nedávných akcí. Prvním příspěvkem je připomenutí červnové Noci kostelů 2016. Druhým pak vzpomínka na týdenní pobyt sboru u Bodamského jezera z července 2016. Srdečně děkujeme Janě a Janovi Vycudilíkovým za jejich milé pozvání, za organizaci vystoupení a doprovodů a hlavně za jejich úžasnou a nezištnou péči a laskavost. 

16.06.2016 08:05

Vystoupení v červenci 2016

23.05.2016 23:05

DALŠÍ KONCERTY V ČERVNU 2016

 

S radostí jsme přijali pozvání farnosti Ostrava-Zábřeh. Ve středu 8. června 2016 od 18,00 hodin doprovodí sbor Canticum Novum zpěvem mši svatou v kostele Sv. Ducha. Po skončení bohoslužby bude v tomto nádherném a moderním duchovním prostoru následovat samostatné koncertní vystoupení. Zazní liturgická hudba mnoha historických období, od jednohlasých skladeb gregoriánského chorálu, přes polyfonie z období renesance a klasicismu, až po skladby ryze současných autorů.

 

Dále si s potěšením dovolujeme informovat, že v neděli 12. června 2016 v 18,00 hodin se uskuteční další koncert, a to v kostele sv. Jana Nepomuckého v Ostravě-Staré Bělé. Příznivci duchovní hudby jsou srdečně zváni. 

 

23.05.2016 22:36

NOC KOSTELŮ 2016

 

V pátek 10. června 2016 se uskuteční již osmý ročník Noci k ostelů. V ostravsko-opavské diecézi je letošní Noc kostelů organizována v rámci Dnů víry 2016, pořádaných při příležitosti dvacátého výročí založení diecéze. Pěvecké sdružení Canticum Novum se této akce aktivně zúčastní. Program Noci kostelů zahájíme v 19,30 hodin vystoupením v Kostele sv Mikuláše v Ludgeřovicích a pokračovat budeme od 20,30 hodin v Kostele Sv. Jana Křtitele v Hlučíně. Večerní a noční chrámová atmosféra je nezaměnitelná. Těšíme se na ni. A těšíme se na setkání s Vámi.

 

© 2012 David Kurdziel, CANTICUM NOVUM. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode