Vokální komorní sbor Canticum Novum

 

Vítejte na webu www.canticumnovum.cz

Nacházíte se na stránkách smíšeného komorního sboru
CANTICUM NOVUM z Ostravy-Petřkovic.

Novinky

14.04.2015 08:00

Vystoupení

Zdravíme laskavé příznivce a příznivkyně.

Po delší umělecké přestávce, přerušené vedle pilného zkoušení jen doprovodem mší svatých v Ostravě-Kunčičkách a v Ostravě-Zábřehu, s potěšením informujeme o nově plánovaných akcích.

29. května 2015 přispějeme svým malým dílem k velké stavbě Noci kostelů 2015. Vystoupení našeho sboru v Kostele sv Mikuláše v Ludgeřovicích bude zahájeno v 20,15 hodin.

Na pátek 12. června 2015 od 19 hodin připravujeme koncert v klášteru SALVÁTOR na Cvilíně v Krnově, který je organizován v rámci 6. ročníku festivalu Setkání s duchovní hudbou Krnov.

V sobotu 13. června 2015 jsme přijali pozvání na doprovod mše svaté v Kostele sv. Antonína v Ostravě-Kunčičkách, v rámci Pouti ke cti sv. Antonína. Mše svatá začne ve 12 hodin a bude jí zahájen pátý ročník mezinárodního festivalu moderní křesťanské hudby Slezská Lilie, na který tímto také srdečně zveme.

CANTICUM NOVUM

 

26.05.2014 22:19

Frenštátská muzejní noc 2014

Dne 6. června 2014 se v Muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm koná již tradiční Frenštátská muzejní noc. Součástí akce bude vystoupení sboru Canticum Novum. Koncert začíná v 19 hodin a uskuteční se v netradičním prostředí, v podkroví muzejní budovy. Hudební večer je koncipován tak, aby byl průsečíkem hudební historie od nejstarších dob po současnost. 

I ostatní program bude velmi bohatý. Od zahájení muzejní noci akcí Živé expozice, přes hudební setkání se swingovými a jazzovými melodiemi prostřednictvím hudebních skupin Swingtime band a LAM trio, či plánovanou procházku po muzeu v neobvyklou dobu a neobvyklým osvětlením, až např. po promítání fotografií ze zmizelého Frenštátu v prostoru podkroví. 

Srdečně zveme.

19.05.2014 12:30

Noc kostelů 2014

V pátek 23. května 2014 se uskuteční šestý ročník Noci ko stelů

Naše malé pěvecké seskupení se této akce - jako každý rok - aktivně zúčastní. Program zahájíme v moderním Kostele Sv. Antonína ve Vřesině, a to v 18,00 hodin, poté navážeme vystoupením ve farnosti Ostrava-Přívoz v Chrámu Neposkvrněného početí Panny Marie od 19,10 hod. a naši Noc kostelů zakončíme koncertem v Kostele sv. Mikuláše v Ludgeřovicích
a to od 20,15 hodin. 

Jsme rádi, že se Noc kostelů i přes svoji krátkou tradici tak úspěšně ujala,
a upřímně se těšíme na příjemnou podvečerní atmosféru všech tři vystoupení.

Canticum Novum

03.04.2014 22:16

Hudební doprovod mše svaté

V neděli 6. dubna 2014, tj. o páté neděli postní, bude sbor Canticum Novum doprovovázet mši svatou v Kostele s v Mikuláše v Ludgeřovicích

Mše začímá v osm hodin ráno, celebrovat bude p. Mgr. Václav Koloničný. 

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO. OMLOUVÁME SE.

16.12.2013 21:51

Adventní koncert 2013

Dne 15. 12. 2013, tj. o třetí neděli adventní, sbor Canticum Novum doprovázel zpěvem mši svatou v Kostele sv. Antonína z Padovy v Ostravě-Kunčičkách. 
V odpoledních hodinách se potom uskutečnil adventní koncert v Kostele Nanebevzetí­ Panny Marie v Těškovicích. V rámci koncertu zazněly skladby mistrů renesanční polyfonie Orlanda di Lasso a Giovanni Pierluigi da Palestriny, dále dvě díla ruského romantického skladatele Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova, připomněli jsme si také autory liturgické hudby druhé poloviny dvacátého století Mons. Josefa Olejníka a Petra Ebena a na závěr zazněly dvě méně známé skladby současného italského skladatele Francesca Iannitti Piromallo. 

Srdečně děkujeme za milé pozvání a vřelé přijetí.

                        

31.05.2013 23:00

Noc kostelů 2013

Pěvecké uskupení CANTICUM NOVUM se letos, stejně jako v minulých letech, zúčastnilo Noci kostelů. V rámci této akce se dne 24.5.2013 v podání našeho malého sboru uskutečnila tři vystoupení, nejprve v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Šilheřovicích, poté v Kostele Sv. Jana Křtitele v Hlučíně a na závěr 
v Kostele sv Mikuláše v Ludgeřovicích. Jako zajímavost uveďme, že v rámci programu zazněla premiéra skladby O vos omnes italského soudobého autora Fabia Fresi.
Děkujeme organizátorům i  návštěvníkům za vlídné přijetí a pokud budeme opět pozváni, těšíme se na příští ročník.

© 2012 David Kurdziel, CANTICUM NOVUM. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode