Vokální komorní sbor Canticum Novum

Novinky

19.05.2014 12:30

Noc kostelů 2014

V pátek 23. května 2014 se uskuteční šestý ročník Noci ko stelů

Naše malé pěvecké seskupení se této akce - jako každý rok - aktivně zúčastní. Program zahájíme v moderním Kostele Sv. Antonína ve Vřesině, a to v 18,00 hodin, poté navážeme vystoupením ve farnosti Ostrava-Přívoz v Chrámu Neposkvrněného početí Panny Marie od 19,10 hod. a naši Noc kostelů zakončíme koncertem v Kostele sv. Mikuláše v Ludgeřovicích
a to od 20,15 hodin. 

Jsme rádi, že se Noc kostelů i přes svoji krátkou tradici tak úspěšně ujala,
a upřímně se těšíme na příjemnou podvečerní atmosféru všech tři vystoupení.

Canticum Novum

03.04.2014 22:16

Hudební doprovod mše svaté

V neděli 6. dubna 2014, tj. o páté neděli postní, bude sbor Canticum Novum doprovovázet mši svatou v Kostele s v Mikuláše v Ludgeřovicích

Mše začímá v osm hodin ráno, celebrovat bude p. Mgr. Václav Koloničný. 

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENO. OMLOUVÁME SE.

16.12.2013 21:51

Adventní koncert 2013

Dne 15. 12. 2013, tj. o třetí neděli adventní, sbor Canticum Novum doprovázel zpěvem mši svatou v Kostele sv. Antonína z Padovy v Ostravě-Kunčičkách. 
V odpoledních hodinách se potom uskutečnil adventní koncert v Kostele Nanebevzetí­ Panny Marie v Těškovicích. V rámci koncertu zazněly skladby mistrů renesanční polyfonie Orlanda di Lasso a Giovanni Pierluigi da Palestriny, dále dvě díla ruského romantického skladatele Sergeje Vasiljeviče Rachmaninova, připomněli jsme si také autory liturgické hudby druhé poloviny dvacátého století Mons. Josefa Olejníka a Petra Ebena a na závěr zazněly dvě méně známé skladby současného italského skladatele Francesca Iannitti Piromallo. 

Srdečně děkujeme za milé pozvání a vřelé přijetí.

                        

© 2012 David Kurdziel, CANTICUM NOVUM. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode